İngilizce’yi Geliştiren 3 Eğlenceli Uygulama

Artık her birimizde akıllı telefonlar hatta dedelerimizde bile tabletler olduğu için her şeyin e-kursu mevcut. Bugün İngilizce’yi geliştiren 3 eğlenceli uygulamayı yazacağım. Kullandığım pek çok seçenek arasında en sevdiklerim;

Duolingo

Aslında başlığı İngilizce için atsam da Duolingo pek çok dili belirli seviyeye kadar öğrenmenize yardımcı olan, son derece eğlenceli bir uygulama.

Advance seviyesine taşımaz belki; ama disiplinli şekilde kullanırsanız gelişim sağlamamak mümkün değil.

https://tr.duolingo.com/

English Ninjas

Dezavantajı maalesef ücretli olması. Şirketim sebebiyle yaklaşık 10 gün ücretsiz test amaçlı kullanmıştım. Gördüğüm en güzel uygulamalardan biri diyebilirim. Bu uygulama için günlük bir dakika limiti belirliyorsunuz. O limit çerçevesinde her gün İngilizce’yi advance(çoğu zaman da anadil) seviyesinde konuşan yabancılar ile sohbet ediyorsunuz. Sohbetlerin sonunda hocalar anında değerlendirme notlarını gelişime açık yönlerinizi size mail olarak iletiyor. Sohbetler esnasında ülke meselelerinden, kişilik özelliklerinize kadar konuşabilirsiniz ya da belirli bir konuda pratik yaparsınız. Bağlantı sorunu vs. çok yaşanmıyor. İngilizce’niz intermediate seviyesinin üzerindeyse ve kursa para vermeyi düşünüyorsanız bence denemenizde fayda var.

https://englishninjas.com/tr

Voscreen

Bugüne kadar telefonda kullandığım en eğlenceli uygulamalardan biri. Dili sıfırdan öğretmez, fakat listeninge ve telaffuza çok fayda sağlar. İngilizce’yi taze tutmanız ve iyi vakit geçirmeniz için öneririm. Uygulamada tek yaptığınız şey kısa kısa videolar izlemek. Genelde film videoları. Benim gibi sinema aşığıysanız bazı videolara bayılıp komple filmi izlemek için notlar almanız da mümkün. 🙂 Video ekranında hangi filmi izlediğinizin bilgileri yer alıyor. Bu kısacık videoların sonunda ne konuşulduğunu tercüme etmeniz gerekiyor. İsterseniz İngilizce altyazı seçeneğiyle cevaplayabilirsiniz.

https://www.voscreen.com/

***

Daha yüzlerce uygulama mevcut. Örneğin ben ef’in online kursunu alıyorum. Çok başarılılar; ama o da English Ninjas gibi ücretli bir uygulama. Ipadlere adapte olsalar da telefona bir türlü tam anlamıyla adapte olamadılar. Gene de kursa para vermeyi düşünenler için müthiş bir seçenek.

İngilizceniz belirli seviyedeyse Ted Talks uygulamasını indirmek de hem günlük hayatınıza hem de dilinize fayda sağlayacaktır.

İngilizce konusundaki diğer yazılar için;

İngilizce Nasıl Öğrenilir

İngilizce Konuşmak: 4 Püf Noktası

İngilizce Konuşmak: 2 Püf Noktası

İngilizce Sunum Hazırlama Teknikleri

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

10 Replies to “İngilizce’yi Geliştiren 3 Eğlenceli Uygulama”

  1. Faydalı bir yazı olmuş, arada voscreen kullanıyorum ve faydasını görüyorum. Sevdiğim film ve dizilerden sahneler denk gelince daha da keyifli oluyor 🙂

    1. Teşekkür ederim. Benim de eğlendiğim ve hiç silmeyi aklımdan geçirmediğim bi uygulama. Bilmediğin kelimeleri cümle kalıplarıyla not alınca çok faydalı.

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.