Oprah Winfrey: Artık Biliyorum

Artık Biliyorum, Oprah Winfrey‘in kısa kısa yazılarını derlediği insana iyi gelen bir kitap. Aşağıda kitaptan not aldığım birkaç cümleyi paylaşacağım;

“Oturmakla dans etmek arasında bir seçeneğin olduğunda umarım dans edersin. ”

“Dünyadaki bütün havuçlar, kerevizler bir araya gelse gerçekten canınızın çektiği o inanılmaz bir parça çikolatanın vereceği tatmini vermez. Bu yüzden en fazla bir iki parça çikolata yemeyi öğrendim. “Yarın başka bir gün” diyerek o çikolatanın geldiği yerde daha bir sürü olduğunu bilerek kendimi frenleyip yediğim parçanın tadını çıkarma cesaretini gösteriyorum. Sırf elimin altında diye bütün paketi bitirmeme gerek yok. ”

“Güzel bir kitap okumak kutsal bir meşgale, seçtiğin herhangi bir yerde olma şansı gibidir. Okumak sizi açığa çıkarır, zihninizin imkan verdiği her şeye ulaşmanızı sağlar. Okumak sizi yukarılara taşır ve daha da yukarılara taşımaya devam eder. ”

“Rab’dan zevk al; O senin yüreğinin dileklerini yerine getirecektir.” Rab’dan, iyilikten, nezaketten, şefkatten, sevgiden zevk alın neler olduğunu görün. Hodri meydan!

“Sana karşı yapılan hiçbir silah işe yaramayacaktır. ”

Ne zaman bir karar vermek zorunda kalsam kendime soruyorum; “Yanlış yapmaktan, reddedilmekten, aptal durumuna düşmekten veya yalnız kalmaktan korkmasam ne yapardım?” Artık biliyorum ki korkuyu kenara bıraktığınızda aradığınız cevap ortaya çıkar.

Ne zaman bunalsam genellikle sessiz bir yere giderim. Gözlerimi kaparım içime dönerim. İçimde dinginliği hissedene kadar nefes alırım.

Oprah Winfrey & Paulo Coelho Söyleşisi

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

Reklamlar

One Reply to “Oprah Winfrey: Artık Biliyorum”

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.