İnsanlık Halleri-1

Bu Cumartesi sabahında saat 5:15’e alarmım kuruluydu. Bir yolculuk sebebiyle uyandım.

Uyandığım gibi sinirleneceğim bir şeyler oldu ve delirmiş şekilde kapıdan çıktım. Havaalanına gitmek için araca bindim. Hızlı ve sinirli hareketlerimden bir tırnağım da kırıldı, sızlamaya başladı.

O an aklıma beni o sinirde bile güldüren bir cümle geldi. “Organlarım amma şaşırmıştır”

Konuyu şöyle açıyım; beynin şartellerini kapatıp mışıl mışıl uyurken hepsi rahatlamış şekilde görevlerine adapteler. Sakin sakin işlevlerini yerine getiriyorlar ya da bir kısmı dinleniyor.

Sonra bir anda manyağın teki gözünü açıyor, sinirlenecek bir şeyler buluyor ve içerisi tam bir kaos. Hücreler ne yapacağını bilmez halde oradan oraya koşturuyor. Bağırsak gerilip düğüm olmuş, kalp gergin, nefes tutuluyor. Beyin zaten durmadan delicesine konuşuyor. Her şeyin başı ondan çıktı.

O an zihnimi tamamen susturdum. İçime yöneldim; ama sahiden yönelmek:) Hücrelerimle konuştum, kalbimle, ikinci beyin bağırsakla, tırnağımla;

“Sakin olun bu deli uyandı; ama her şeyi yoluna koyacağız. Durumun farkındayım, zihni dinlemeyeceğiz. Her hücremi seviyorum. Sakinleşelim.” gibi telkinler verdim. Ruhuma yöneldim. Beyin o sırada direktiflerini yağdırmaya devam etti “trip at, bu konu böyle kapanmadı! Sana şunu bunu yaptı! ” diye konuşmaya ortalığı germeye çalışmaya devam etti. Ama ben sadece zihinden oluşmuyorum. İçeride bir dolu organ ve her şeyden önemli bir ruh var. Bunun bilinciyle beynimden geçenleri bir başkası anlatıyormuş gibi gülerek dinledim.

O taksiden sakince indim. Ve o andan sonra her şey olumluya dönüp yoluna girdi.

Bu bir farkına varma haliydi. Kendinin farkına varma… Önemli olan bu hali sürdürebilir kılmak.

İnsanlık Halleri 2

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.