Çiçek Kutusundan Masal Evi Yapımı

Pinterest ile ilişkim çok ilginç. Bazen aylarca hiç bakmayıp, bazen de o pinden bu pine saatlerimi geçirebiliyorum.

Eğer siz de Pinterest uygulamasını seviyorsanız DIY(do it yourself) kavramını duymuşsunuzdur. Bu konunun sınırı yok, biraz elinizdeki malzemelere, biraz yeteneğinize, biraz da hayal gücünüze göre şekilleniyor.

Bizim evde hiç sanatçı yok. Öğretmenler ordusu ile büyüdüm. Okul hayatım sayısal uğraşlarla geçti. Dolayısıyla benim DIY diye eklediğim şeyler tamamen amatör kendimi eğlendirdiğim, kafamı dağıttığım uğraşlar.

Aşağıda bana 2 yıl önce gelen bir çiçeğin kutusunun modifiye edilişine tanık oluyorsunuz:) Çiçekler kurudu, tahtayı belki bir şey yaparım diye atamamıştım. Bir süre “düzenleyici” olarak takılar, tokalar, kremler koydum.

Sonra canım beyaza boyamak istedi. Derken bir sene önce ne amaçla aldığımı bilmeyip dolaba kaldırdığım ıvır zıvırlarla böyle eğlenceli bir ev yapmaya karar verdim.

Friends izleyenler bilir, yaparken Pheobe’nin masal evini hatırladım.:)

Boya olarak Cadence boya kullandım. Evde kalın fırça olmadığı için bir süre sonra tamamen ellerim ve kağıt havlu ile boyandı. Bulaşık süngeri fikrini kardeşim iş bittikten sonra söyledi:) Kağıt havlu ve el ile boyamak o kadar uğraştırdı ki çok mantıklı bir fikir.:)  Belki tekrar boyayabilirim. Fena olmadı sanki ama?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.