Merhaba İspanyolca!

Çocukken kendimi tanımadığımı hiç hesaba katmazdım. “Yapmam” dediğim şeyleri gerçekten yapmayacağımı düşünürdüm, zayıf yönlerimi bilmediğimin farkında değildim. Kendini tanıma süreci biten bir şey mi bilmiyorum, insan özüne sadık kalsa da değişiyor. Ve kendisiyle ilgili yepyeni şeyler öğrenebiliyor. 🙂

Son birkaç aydır, bazı konularda kendime yardımcı oluyorum. 🙂 Haftada bir peeling yapmaya karar verip her seferinde unuttuktan sonra uzun bir süredir peelingimi duşta şampuanların yanına koyuyorum. 🙂 Unutmak mümkün olmuyor.

4 kez spor salonuna yazıldım, her seferinde çok büyük hevesle yazıldım; fakat sonuç hiç değişmedi. Son 1 aydır ise evde yoga yapıyorum. Haftasonları sabah kalkar kalkmaz, haftaiçleri de işten gelir gelmez… Daha mutluyum bu yöntemle. Çünkü spor salonları içimi karartıyor ve eve geldikten sonra spor için dışarı çıkmaya çok üşeniyorum.

Ve “Merhaba İspanyolca”, yoksa “hola” mı demeliydim? 🙂 Bu Cumartesi İspanyolca öğrenmeye başladım. Biliyorum ki bir amaca yönelmezsem başta hissettiğim heves zamanla azalacak ve çalışma disiplini sağlamak zor olacak. Bu sebeple sitemi İspanyolca not defterim gibi kullanmaya karar verdim. 🙂 Öğrendiklerimi buraya aktararak tekrarlar yapacağım. Umarım sizler için de faydalı bilgiler sağlayabilirim.

Adiós

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s