Merhaba İspanyolca!

Çocukken kendimi tanımadığımı hiç hesaba katmazdım. “Yapmam” dediğim şeyleri gerçekten yapmayacağımı düşünürdüm, zayıf yönlerimi bilmediğimin farkında değildim. Kendini tanıma süreci biten bir şey mi bilmiyorum, insan özüne sadık kalsa da değişiyor. Ve kendisiyle ilgili yepyeni şeyler öğrenebiliyor. 🙂

Son birkaç aydır, bazı konularda kendime yardımcı oluyorum. 🙂 Haftada bir peeling yapmaya karar verip her seferinde unuttuktan sonra uzun bir süredir peelingimi duşta şampuanların yanına koyuyorum. 🙂 Unutmak mümkün olmuyor.

4 kez spor salonuna yazıldım, her seferinde çok büyük hevesle yazıldım; fakat sonuç hiç değişmedi. Son 1 aydır ise evde yoga yapıyorum. Haftasonları sabah kalkar kalkmaz, haftaiçleri de işten gelir gelmez… Daha mutluyum bu yöntemle. Çünkü spor salonları içimi karartıyor ve eve geldikten sonra spor için dışarı çıkmaya çok üşeniyorum.

Ve “Merhaba İspanyolca”, yoksa “hola” mı demeliydim? 🙂 Bu Cumartesi İspanyolca öğrenmeye başladım. Biliyorum ki bir amaca yönelmezsem başta hissettiğim heves zamanla azalacak ve çalışma disiplini sağlamak zor olacak. Bu sebeple sitemi İspanyolca not defterim gibi kullanmaya karar verdim. 🙂 Öğrendiklerimi buraya aktararak tekrarlar yapacağım. Umarım sizler için de faydalı bilgiler sağlayabilirim.

Adiós

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.