İlham Panosu

Yıllar önce İKEA’dan aşağıdaki panoyu almıştım. 3-4 ayda bir konseptini değiştirip güncellerim. Zaman zaman gittiğim seyahatlerden aldığım kartlar, objeler asarım. Zaman zaman tiyatro, müze biletleri asarım. Bu zamana kadar hep iyi enerji verdi.

Yeni eve taşınınca panoyu astırmaya fırsatım olmamıştı. Birkaç gün önce kavuştum. Hazır kavuşmuşken konseptini değiştireyim istedim ve biraz eğleneyim biraz da kafam dağılsın diye müziğimi açıp ilham panosu oluşturmaya karar verdim.

İlham panosu yapmanın birden fazla yöntemi var. Ben en klasik yöntemlerden birini seçtim. İhtiyacınız olan malzemeler, büyük bir kağıt(karton, pano vs), makas, bir iki dergi ve yapıştırıcı.

img_3113.jpg

Dergileri incelemeye başlayınca ilham veren kelimeler hemen gözünüze çarpacak. Bir önceki yazımda Minimalizm ‘den bahsetmişken, ilk karşılaştığım cümlelerden biri “Less is more” (az çoktur) oldu. 🙂

Casa(İspanyolca ev), live, feel, değer yarat, make today beautiful, dream, keyif, chill out karşılaştığım diğer iyi hissettiren yazılardı. Bunları kesip panoma dahil ettim.

Fotoğraflarda ise bana fresh, ferah hissettiren görüntüleri, yeşilin ve beyazın tonlarını, yastık, çilek, Galata kulesi, okulumun simgesi olan baykuş gibi ögeler seçtim.

Bu eylem insanı eskiye götürüyor, dergilerden bir şeyler kesip yapıştırmayalı çok uzun zaman geçmiş. 🙂 Gerçekten keyifli. Aşamalarını ve final versiyonunu aşağıya ekledim.

1)

img_3114.jpg

2)

img_3115.jpg

3)

img_3117.jpg

4)

5)

Reklamlar

2 Replies to “İlham Panosu”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s