Hayal Panosu

Yıllar önce İKEA’dan aşağıdaki panoyu almıştım. 3-4 ayda bir konseptini değiştirip güncellerim. Zaman zaman gittiğim seyahatlerden aldığım kartlar, objeler asarım. Zaman zaman tiyatro, müze biletleri asarım. Bu zamana kadar hep iyi enerji verdi.

Yeni eve taşınınca panoyu astırmaya fırsatım olmamıştı. Birkaç gün önce kavuştum. Hazır kavuşmuşken konseptini değiştireyim istedim ve biraz eğleneyim biraz da kafam dağılsın diye müziğimi açıp ilham panosu oluşturmaya karar verdim.

İlham panosu yapmanın birden fazla yöntemi var. Ben en klasik yöntemlerden birini seçtim. İhtiyacınız olan malzemeler, büyük bir kağıt(karton, pano vs), makas, bir iki dergi ve yapıştırıcı.

ilham panosu

Dergileri incelemeye başlayınca ilham veren kelimeler hemen gözünüze çarpacak. Bir önceki yazımda Minimalizm ‘den bahsetmişken, ilk karşılaştığım cümlelerden biri “Less is more” (az çoktur) oldu. 🙂

Casa(İspanyolca ev), live, feel, değer yarat, make today beautiful, dream, keyif, chill out karşılaştığım diğer iyi hissettiren yazılardı. Bunları kesip panoma dahil ettim.

Fotoğraflarda ise bana fresh, ferah hissettiren görüntüleri, yeşilin ve beyazın tonlarını, yastık, çilek, Galata kulesi, okulumun simgesi olan baykuş gibi ögeler seçtim.

Bu eylem insanı eskiye götürüyor, dergilerden bir şeyler kesip yapıştırmayalı çok uzun zaman geçmiş. 🙂 Gerçekten keyifli. Aşamalarını ve final versiyonunu aşağıya ekledim.

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

1)

img_3114.jpg

2)

img_3115.jpg

3)

4)

6 Replies to “Hayal Panosu”

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.