Pozitif Enerjiyi Arttıran Öneriler-1

Tam da birkaç gün önce Nikola Tesla yazısı yazmışken bugünkü yazıma onun bir sözünü alıntılayarak başlayacağım(Tesla yazısını okumak için tıklayınız=>Nikola Tesla’nın Hayatı)

“Eğer evrenin sırrını anlamak istiyorsanız; enerji, frekans ve titreşimler açısıyla düşünün.” Nikola Tesla

Bu siteyi ilk kurduğumda ne üzerine yazacağıma tam karar verememiştim. Zamanla kendi enerjimi yükseltmek, motive olmak için bir araç haline geldi. Bana iyi gelen ne kadar yazı, kitap, film, eğitim varsa kendi bakış açımla buraya aktarıyorum ki bana iyi geldiği kadar başkalarına da iyi gelsin. 🙂

Bugünkü yazımın konusu enerji, titreşim ve frekansı yükselten konular. Yazımın kaynağı “www.earthunchained.com” sitesi. Fakat içerik o kadar uzundu ki bir kısmını çevirebildim. Önümüzdeki günlerde devam yazılarını yayınlayacağım.

  • Kendinizi sevin

Pozitif enerji frekansınız sevgi ile değişir. Fakat bu durum sadece başkalarına olan duygularınızdan değil kendiniz sevme oranınızdan da etkilenir. Zaman zaman kendini sevmek zordur. Özellikle de hatalar yaptığınız zaman, yanlış kararlar aldığınız zaman, fırsatları değerlendiremediğiniz zaman… İnsan bu gibi durumlarda kendisini suçlama, cezalandırma ve nefret etme eğiliminde olur.

Bir hata yaptığınızda sakinliğinizi ve rahatlığınızı koruyup o konunun üstesinden geleceğinize dair kendinizle iddiaya girin.

İşler kötüleştiğinde kendinizin en iyi arkadaşı olun.

Kendinize karşı sabırlı olmak zorundasınız. Hatalarınız, öğrenmeniz ve gelişmeniz için bir fırsattır. Günün sonunda hayat dersleriniz, gelişim ve değişim sürecinizi hızlandırır. Her bir hatanıza karşı iyi duygular besleyin.

Herkesin bir geçmişi var. Evet olumsuz sonuçlar doğuran kötü seçimler yapmış olabilirsiniz. Bunu anlayabiliyorum; çünkü hepimiz yaptık. Fakat şunu hatırlayın, her gün yepyeni bir gün ve yeni bir fırsat.

Güne başladığınızda karmanızı değiştirmek, frekansınızı olumlu yönde arttırmak için bir fırsat doğar. Bu durum iyi kullanılması gereken bir ayrıcalık.

Sevgi, nezaket, merhamet ve affetme sizi içten dışa iyileştirir. Kendinize karşı nazik ve anlayışlı olun. Kendinize güzel olduğunuzu söyleyin, winner(kazanan) olduğunuzu söyleyin, çok iyi kararlar aldığınızı söyleyin, başarıyı bereketi ve bolluğu hak ettiğinizi söyleyin.

  • Bilgi birikiminizi arttırın

Öğrenme, okuma, keşfetme, yazma gibi konular için harcadığınız zaman enerji frekansınızı arttırır. Dünya’da acı veren pek çok olay yaşandığının farkındayız. Fakat bunlara odaklanmak yerine kim olmak istediğimize odaklanmamız gerekir. Değişim önce kendimizden başlar. Her insan kendi sorumluluğunu kabul ederek değişime kendisinden başlamalıdır.

Düşüncelerinizi, eylemlerinizi ve niyetlerinizi değiştirdiğinizde titreşim frekansınız değişir ve bu durum tüm evreni etkiler.

  • Yaratıcı yönünüzü geliştirin

Agresif, zorlayıcı ve yıkıcı düşüncelere, hareketlere ve inançlara sahip olduğunuz zaman enerjiniz yetersizleşir. Bunun yerine kendi iç huzurunuza odaklanmanız gerekir. Odağınız iyi şeylere yönelmeli. Müzik gibi, sanat gibi, edebiyat gibi yaratıcılığınızı geliştirecek şeyler…

Aynı zamanda insanlar olumlu ruh halinizi sezdiklerinde sizden rehberlik etmenizi, yardımcı olmanızı isteyebilir. Bu gibi durumlarda bakış açınızı ve tecrübelerinizi onlarla paylaşın. Bununla birlikte vaaz vermekten, yargılayıcı olmaktan kaçının.

  • Mükemmel olmaya çalışmayın

Mükemmellik bir algıdır ve algı denen şey kusurludur. Mükemmellik beklentisini unutun. Kendinizden beklediğiniz sonuçlar hiçbir zaman mükemmellik üzerine olmamalı.

Daha yüksek frekansa giden yol lineer değildir. Hatalarınız olacak, duvara toslayacaksınız vs. çünkü mükemmel değilsiniz. Siz, ben, hiç kimse değil.

  • Minnet duyun

Hayatın günlük koşturmacası içerisinde şükretmeyi/teşekkür etmeyi unutabiliyoruz. Etrafımız güzelliklerle çevrili. Yapmamız gereken şey duraklayıp takdir etmek, şükran duymak. Güzelliklerin farkına varın.

Hafif bir rüzgardan sonra ışıldayan yapraklar, karanlıkta parıldayan yıldızlar… Güzellikler görmek istedikten sonra her yerde var. Gözünüzü kapatın, derin nefes alın ve evrenin güzelliğini hissetmeye çalışın. Bunu her gün yapın. ( Bakınız=> Mutluluk Veren Küçük Şeyler)

  • Şükran/teşekkür günlüğü tutun

Bu en önemli noktalardan biri. Şükrettiğiniz şeylerin listesini yaptığınızda enerji frekansınız artar. Oprah gibi pek çok insan şükür günlükleri tutuyor. (Bakınız: Oprah Winfrey: Artık Biliyorum yazısı)

Başlangıçta bu egzersiz zor gelebilir. Maddeler bulmakta zorlanabilirsiniz. Fakat sürekli hale getirdiğiniz zaman hayata bakış açınızı değiştirecektir.

Serinin devamı önümüzdeki günlerde…

Pozitif Enerjiyi Arttıran Öneriler-2

Pozitif Enerjiyi Arttıran Öneriler-3

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.