Pozitif Enerjiyi Arttıran Öneriler-3

Ayın başında Aralık hedeflerimi yazarken(Aylık Hedefler-Aralık 2018 ) bu kadar yoğun geçeceğini hesaba katmamıştım.:) Sanırım en üst sıraya yazmam gereken hedef; “bu ay boyunca kendine karşı çok şefkatli ve anlayışlı ol” gibi bir şey olmalıydı. 🙂

Önceki günlerde pozitif enerji serimize başlamıştım ve iki yazı yayınladım. Okumak isteyenler için linkleri hemen aşağıya bırakıyorum;

Bugün serimizin 3. ve son kısmına geldik. Bu arada ben bu maddeleri okurken ve yazarken bile mutlu hissediyorum. 🙂 “Kendimiz için, günümüzü güzelleştirmek için yapılacak şeyler var” diye düşünüyorum. Bu düşünceler de beni hayatın bazı zorunluluklarının getirdiği sıkılmışlık hissinden kurtarıyor. Umarım sizler de adım adım kendinize en uygun olanları seçip düzenli olarak uygulamaya koyarsınız.

Yazı için kaynağım gene: https://www.earthunchained.com/

Korkularınızla Yüzleşin

Hayatta en çok korktuğunuz şey, yüzleşmeye en ihtiyaç duyduğunuz şey aslında. Konfor alanınızdan çıkıp korkunuzla yüzleşmeye başladığınız zaman yeni olasılık ve fırsatların kapılarını açmış olursunuz.

Hayatınızın enerjisini, akışını, frekansını değiştirmek için seçimlerinizi konfor alanının dışına yönelecek şekilde yapın.

Etrafınızı Pozitif İnsanlarla Doldurun

Peter Voogd’un “etrafımızı donatan insanların ortalaması olduğumuz” yönünde bir sözü var. Yani çevrenizde en sık görüştüğünüz insanlar kendine çok güvenen, zeki, milyoner, başarılı vs. kişilerse muhtemelen siz de onlardan birisiniz. Çevrenizde en sık görüştüğünüz kişiler başarısız, enerji kemiren, pısırık, akılsız vs. ise siz de muhtemelen onlardan birisiniz. Bunlar kaçınızılmaz son. 🙂 Dolayısıyla çevrenizdeki insanların kalitesi, zekası, vizyonu vs. sizi de yansıtıyor. Bulunduğunuz sosyal çevrelere dikkat edin.

Yavaşlayın

Hayatınızı ve yönünüzü değerlendirmek için zaman zaman yavaşlayın. Bu bizim kültürümüzde zor bir eylem. Fakat zaman zaman o işten bu işe koşturmak, sürekli zihni meşgul etmek yerine yavaşlamak, sakinleşmek belki o an çok büyüttüğünüz dertlerinize daha geniş bir perspektifle bakmanızı sağlayacaktır. Her iyi ve kötü şeyin gelip gittiğini, sürekli bir akışın devinimin içinde olduğumuzu hissedebilmek için zaman zaman yavaşlamak gerekiyor.

Başarılı İnsanlardan Güç Alın

Bir madde önce etrafınızı pozitif insanlarla donatmaktan bahsetmiştim. Herkes etrafının başarılı insanlarla, mentorlarla, iş arkadaşlarıyla vs. dolmasını ister. Ama şu an öyle bir sosyal çevreniz yoksa bile başarılı insanlara dair kitaplar okuyun, videolar izleyin(TED talks uygulamasını indirin Türkçe altyazı seçenekleri var), duvarlarınıza idollerinizin fotoğraflarını asın. Enerjiniz değişecektir. Çok başarılı bir kişinin hayatına dair bir şeyler okuyup izlediğinizde kan akışınızın değiştiğini hissedeceksiniz.

Gülün

Basit ama etkili bir sır. 🙂 Gülmek için iyi bir esprinin patlak vermesini beklemeyin. Daha sık gülümseyin, güzel bir sokak kedisine denk geldiğinizde, komşunuzla karşılaştığınızda, bazen sadece durduk yere ama hergün gülmek için bahaneler üretin. Hem bedava hem de araştırmalara göre günlük kahkaha seviyesinin insan sağlığına çok olumlu etkisi söz konusu.

Böylelikle pozitif enerji seviyemizin şimdilik sonuna geldik.

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.