Aylık Hedefler-Ocak 2019

“Gün geçmiyor” diye düşünürken Aralık son sürat bitti. Ani bir karar değişikliği yapmazsam bu Pazar’ın yazısı Simyacı kitabı olacak. Keyifli bir yazı yazmayı planlıyorum.

Kasım 2018’de aylık hedeflerimi bloga aktarmaya başlamıştım. Bu yazıları daha çok kendim için yazıyorum, geriye dönüp baktığımda merkezimde neler varmış görmek istiyorum. Ocak 2018 kararlarım da daha önce yazdığım yeni yıl dileklerime göre şekillenecek. Hadi başlayalım;

1)Kitap: Her gün 10 sayfa oku.(şimdiye kadar 10 sayfa ile bıraktığım olmadı, kitap sürüklüyor bir şekilde. Önemli olan her gün okuma alışkanlığı kazanmak. Henüz kazanamadım)

Blogda ayın kitaplarını yayınla.

Motivasyonum: Bu benim öğrenmemi, gelişmemi sağlayacak. Yaratıcılığımı arttıracak. Bloga içerik çıkartacak.

2)Yoga&Meditasyon&Nefes

İşten doğrudan eve geldiğin her gün makyajını çıkartıp su içtikten sonra süre sınırı olmaksızın yoga, meditasyon, nefes egzersizi yap.

Motivasyonum: Bu beni şifalandıracak. Ruhumla iletişimimi sağlayacak. Günün stresini azaltacak. Şarj edecek. Esneklik, sakinlik kazandıracak. Beni olmak istediğim kişiye yaklaştıracak.

3)Minimalizm

Her Pazar hayatına genel bir çerçeve ile bak ve neleri düzeltebilirsin tespit et.

Motivasyonum: Bu senin tüketim alışkanlıklarını düzenleyecek. Dünya’ya saygını arttıracak. Hırs ve başkalarıyla rekabet duygunu azaltacak.

4)Günlük tutmak

Her gün güne başlarken 3 sayfa günlük yaz ve gününü planla, o günün mantrasını belirle, zihnini boşalt. Egonun sesini kıs iç sesini aç.

Motivasyonum: Bu senin zihnini temizleyecek, güne daha sakin ve olumlu başlamanı, günü daha verimli geçirmeni sağlayacak. Antidepresan etkisi yaratıp gücünü arttıracak, seni şifalandıracak.

5)Seyahat

İstanbul’da Turist Olmak yazısındaki Ocak hedeflerine uy.

Motivasyonum: Bu senin ufkunu açacak, yeni yerler görmeni ve an’da kalmanı sağlayacak.

6)Sağlıklı beslenme

Asitli içme, eve atıştırmalık şeyler alma, tatlı dozunu ayarla, güne sağlıklı kahvaltı ile başla, haftada iki gün yemek yap.

Motivasyonum: Bu senin kendine saygı ve sevgini arttıracak. İradeni geliştirecek.

7)Egzersiz

Haftada 1 gün doğada yürüyüş yap.

Motivasyonum: Doğa en büyük motivasyon kaynağı fazla söze gerek yok.

8)İngilizce

Her gün iş için hazırlanırken 1 podcast dinle. Kelime defterini yanından ayırma. İşten doğrudan eve geldiğin günler yarım saat İngilizce çalış.

Motivasyonum: Bu seni hem kariyer hem de kişisel olarak ileriye taşıyacak. Özgüvenine katkı sağlayacak.

Aylık Hedefler-Kasım 2018

Aylık Hedefler-Aralık 2018

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

2 Replies to “Aylık Hedefler-Ocak 2019”

  1. Eskiden günlûk tutardim. Her 1 paragrafla gunu gozetlerdim. Simdilerdeyse Tek yaptigim deli gibi sehayat etmek. Ickiyi sigarayi biraktim simdi sira uzun yuruyuslerde.

    1. Değişip dönüşebilmek güzel bir şey aslında. Belki üç yıl sonra hayatın getirdiği farklı şeyler olur ben de günlük tutmak yerine bana iyi gelen başka şeyleri günüme katabilirim.

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.