Aylık Hedefler-Şubat 2019

Ocak sanki biraz parçalı bulutlu, yer yer sıkıntılı geçti. Akışa kapılıp gitmek yerine kendimi sürekli bir şeyleri sorgularken buldum. Ama güzellikler de olmadı değil. İstanbul’da turistik geziler yaptım, uzun süredir görmediğim arkadaşlarımla buluştum, iki seyahat planladım, stand-up şovu izledim, Şubat için de bir tiyatro bileti aldım, kitaplar bitirdim, blog konusunda kendime koyduğum bazı hedeflere ulaştım. Ama kendimi bol bol hırpaladığım, stresi yönetemediğim bir ay oldu. Şubat’ta aşağıdaki hedeflerden önce bu yanlışlarımı düzeltmeye çalışacağım.

Ama gelelim nicel hedeflerime;

Kitap: Ocak’ta kitap konusunda iki hedefim vardı; her gün 10 sayfa oku, blogda ayın kitaplarını yayınla. Bu haftasonu ayın kitaplarını yayınlayacağım. Her gün 10 sayfa parolasıyla yola çıkıp Ocak ayında 2 kitap bitirdim. Üçüncü kitabımı da yarıladım. 🙂

Yoga&Meditasyon&Nefes: Daily yoga uygulamasında çakralar ile ilgili bir ders buldum. Yogi 60lı yaşlarında, fit bir kadın. Bali’de yeşillikler arasında muhteşem bir alanda yoga yapıyor. Teyzeye hayranlık duyuyorum.:) Şubat hedefim haftada min. 3 ders yapmak. (çakra konusunu kısa süre içerisinde bloga da aktaracağım) Günlük 10 dakika nefes&meditasyon da yapacağım.

Gökyüzü: Hayatta en sevdiğim şeylerin listesini yapsam gökyüzü mutlaka listede olur. Şubat’ta gökyüzüne bakmak için kendimle sözleştim. Her gün için saat 18:00’e alarm kurdum. Gökyüzünü fotoğraflayacağım. Ay sonunda instagramda çok güzel bir gökyüzü videom olacak. 🙂

Günlük tutmak: Her gün güne başlarken 3 sayfa günlük yaz ve gününü planla, o günün mantrasını belirle, zihnini boşalt. Egonun sesini kıs iç sesini aç.

Seyahat: Normalde Şubat sonuna kadar 2019 seyahat planlarımı tamamlamayı istiyordum. Bu yıl bana coşku veren 2 seyahatimi şimdiden planladım. Şubat hedeflerimden birisi de İstanbul’da Turist Olmak yazısındaki aylık hedefimi tamamlamak. Ocak’ta turistliğimin hakkını vererek Galata ve Beyoğlu turu yaptım, Salt Galata’ya gittim, Balat’ı gezdim. Bol bol fotoğraf çektim.

Egzersiz: Bu ay haftada iki gün pilates derslerine başlıyorum. Benim için bu derslere fire vermeden katılmak yeterince yüksek bir hedef. 🙂

İngilizce: Hala disipline olamadığım konulardan bir tanesi. Geçen ayın hedefi geçerli. Her gün iş için hazırlanırken 1 podcast dinle. Kelime defterini yanından ayırma. İşten doğrudan eve geldiğin günler yarım saat İngilizce çalış.

Aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.