Aylık Hedefler-Mart 2019

Mart’ın 7’si gelmiş, ben hala aylık hedefler çıkartmadım.:) Şubat ayında özellikle iş yaşantımda her gün yeni bir aksilikle boğuştum. “Bugün artık kötü bir şey olmaz” derken daha büyük sorunlar çıktı.

İyi mi oldu, kötü mü oldu bilmiyorum. Bir yandan stres seviyem çok arttı. Zaman zaman yönetemediğimi, dağıldığımı hissettim bir yandan da kendime ve olaylara farklı bir ayna tutmamı sağladı. Yeni kararlar aldım. Krizi fırsata çevirebileceğim yönler var mı diye düşünmeye çalıştım.

Tabii ki her şeyi sihirli değnek deymiş gibi bir anda değiştirmek pek mümkün olmuyor. Ama en azından bu bakış açısına sahip olunca ve olaylara proaktif yaklaşınca işler de biraz daha yolunda gitmeye başladı. Ve kendime bir yol haritası çıkarttım.

Şubat’ta Ferhan Şensoy’u tiyatro sahnesinde izledim. Hatta oyunun başında uzun zamandır almayı istediğim, ama kitapçılarda bulamadığım “Kalemimin Sapını Gülle Donattım” kitabını aldım ve oyun sonunda imzalattım. Mart’ta da Şener Şen‘in oyununa gideceğim. Biletlere hücum eden 60.000 kişi arasında bilet bulabilen şanslılardanım. Belki de şans bana çok da küsmemiş. 🙂 Bardağın bir de bu yanından bakmak gerekir. 🙂

Şubat’ta her akşam gökyüzü ile 17:45 gibi randevulaşmıştık. Şubat kararlarımda aynı açıdan gökyüzünün fotoğraflarını çekip şirin bir video hazırlayacağımı yazmıştım. @yazarkarga instagram hesabından kısa videomu görüntüleyebilirsiniz. 🙂

Mart ayında ise diğer aylardan ziyade 4 kararım var;

  1. Her gün hayal. (bu konuda  bir ara uzun uzun iki yazı yazacağım)
  2. Elinden gelenin en iyisini yap.
  3. Sadece kendi işine bak. Allah ya da evrenin işine müdahil olmaya çalışma. Bazı şeyleri akışa bırak.
  4. Sana daha iyi hissettirecek şeyleri yapmayı erteleme ve üşenme.

Aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.