Çekim Yasası

Bir önceki yazımda Çekim Yasası konusunda kendi tecrübe ettiğim bir olayı yazmıştım.(okumak için; Çekim Yasası Mucizesi )

Bu yazımda ise çekim yasasını hayatımızda hangi yöntemler ile kullanabileceğimizi ve bu konuda tarihteki bazı isimlerin söylemiş olduğu cümleleri yazacağım.

Çekim Yasasının Prensipleri

Netflix izliyorsanız, yıllar önce tüm dünyada büyük etkiler bırakan The Secret kitabı ile ilgili akıcı bir film var. Alanında başarılı pek çok kişi çekim yasasından, nasıl kullanabileceğinizden, hayatınızda yaratabileceği etkilerden söz ediyor.

Çekim yasasını anlamıyor olabilirsiniz. Bu konuda filmde güzel bir cümle geçiyor.

“Bir şeyi anlamamanız onu reddetmenizi gerektirmez. Muhtemelen elektriği de anlamıyorsunuz. Nasıl çalıştığını bilmiyorsunuz. Yine de ondan yararlanıyorsunuz.”

Evrende yerçekimi gibi, suyun kaldırma kuvveti gibi belirli prensipler var. Çekim yasasını da bu prensipler gibi görmek ve maksimum düzeyde faydalanmaya çalışmaktan zarar gelmez. 🙂

Peki bu yasanın işleyişi nasıl?

 • Bir şeyi istediğin zaman önce düşünmen gerekir. Her şey inançla başlar. İnançların düşüncelerini, düşüncelerin sözlerini, sözlerin hareketlerini ve hareketlerin de hayatını şekillendirir.
 • Bir inanca sahip olduğun zaman dünyaya enerji gönderirsin. Sözlerin çok güçlüdür. Ve pozitif düşüncelerin negatiflerden yüzlerce kat güçlü olduğu kanıtlandı.
 • Düşüncelerinin farkında ol ve onları dikkatle seç. Günde 60.000 düşünceyle boğuşuyoruz. Hepsini tek tek kontrol etmemiz mümkün değil. Hayatın kötü taraflarına değil iyi taraflarına yoğunlaş. Sahip olmadıklarına değil, sahip olduklarına ve hayallerine odaklan.
 • Duygularını kontrol et. Dünyanın sana sunabileceği sınırsız kaynak, olasılık, mucize var. Kaygı, korku, öfke, nefret duygularından uzaklaşıp mucize, sevgi, neşe, huzur, mutluluk, şükür gibi duygulara odaklan.
 • Sürekli borçlara odaklandığında daha çok borç sahibi olursun. Genel prensip budur. Pek çok atasözümüzde de geçer. Neyi çağırırsan ona sahip oluyorsun.
 • İyi hissettikçe daha iyi şeyleri kendinize çekeceksiniz. Kötü hissettiğinizde iyi bir müzik koyun, şarkı söyleyin, iyi bir şey düşünün, bir bebek düşünün, sevdiğiniz birini düşünün. Diğer her şeyi dışarıda tutun.
 • Evren dileğinizi gerçekleştirmek için kendini yeniden düzenler. Bir şey dilediğinizde nasıl olacağını düşünmeyin. Çoğumuz kendimize gerçekten istediğimizi isteme hakkı vermeyiz. Çünkü bunun nasıl olacağını anlamayız. Evrenin nasıl ya da ne zaman düzenleyeceğini anlamanıza gerek yok.
  Çoğu zaman istediğimiz şeylere ulaşamaz ve hayal kırıklığına uğrarız. Bu duyguyu tanıyın ve onun yerine sarsılmaz inancı koruyun. Evren sizinle işbirliği yapacak.
 • The Secret filminden bir metafor;  “Gece araba sürdüğünüzde sadece 30-60 metre arası mesafeyi görüyorsunuz. Bu kadarlık görüş alanıyla Dünya’yı turlamanız mümkün.” Hayaliniz harika bir evlilik yapmaksa ve hayatınızda o an kimse yoksa “nasıl olacak” diye düşünmek yerine fiziksel bakımınıza özen gösterin. Sosyalleşin. Kalbinizi insanlara açın. “Nasıl olacak” kısmını evrene bırakın. Hayaliniz günün birinde İngiltere’de yaşamaksa, bu isteğin gerçek olacağına inanıp şimdiden dilinizi geliştirin. İş ilanlarına bakın. İnternetten İngiltere’de yaşayan insanlarla iletişim kurmaya başlayın. “Nasıl olacak” diye düşünmeyin. Olacağına inanın ve hayatınızı bunun eminliği ile elinizden gelenin en iyisini yaparak sürdürün.
 • Geçmişi takip edersen geçmişin kopyasını yaşarsın. geçmişe mahkum olursun.
 • Çekim yasasının 3 prensibi var;
 1. İsteyin
 2. İnanın
 3. Kabul edin – (kendinizi şimdiden harika hissetmeye başlayın. Kendinizi iyi hissettiğinizde frekansınız yükselir)

Çekim Yasasından Faydalanmak

1.Kafandaki olumsuz inançları olumlularıyla değiştir;

“Para kazanmak çok zor” yerine “Para kazanmak çok kolay”, “Para bana gelir”

“Sevgili bulmak çok zor.” yerine “Ruh eşimi bulmak çok kolay”

“Doğru yoldan zengin olunmaz.” yerine “Zengin olursam pek çok insana yardım edebilirim.”

2. Şükran/Şükür Duygusuna Sahip Olmak

Mekanik bir şekilde şükretmek değil. Her yönüyle hissederek, sahip olduklarınıza şükrettiğiniz zaman iyi bir frekans yayarsınız ve evren fazlasını verir. Sahip olduklarınızı her gün düşünerek, hissederek şükredin. Bunun için ayrı bir defter de tutabilirsiniz.

3.Olumlamalardan Faydalanmak

Örneğin gece yatmadan kendi kendinize üç olumlamayı tekrar edin; “ben güçlüyüm”, “ben insanlara ilham veririm”, “ben sevgi doluyum hayatıma sevgi ve iyilikleri çekiyorum.” Bunları şimdiki zamanda kullanın.

4.Yazmak

Hayallerinizi, hayatınıza çekmek istediğiniz şeyleri şimdiki zamanda olmuş gibi detaylandırarak her yönüyle yazın.

5.Hayatınızı düzenleyin

Hayatınızda hayalinize yer açmak için boşluklar yaratın. Düzenlemeler yapın.

6.Harekete geçin

Hayalinize kavuşmak için adımlar atın. Evren sizinle iş birliği yaparak gerekli değişiklikleri sağlayacak. Ama siz durursanız evren de durur. Siz de hayaliniz için iş birliği yapın.

Çekim Yasası İle İlgili Sözler

 • Merdivenin sonunu görmeniz gerekmez ilk adımı adın yeter. – Martin Luther King
 • Olduğumuz her şey düşündüklerimizin sonucudur. – Buddha
 • Bu gücün ne olduğunu söyleyemem. Tek bildiğim onun var olduğu. – Graham bell
 • Hayal gücü her şeydir. Hayatın gelecek bölümünün ön gösterimidir. – Einstein.
 • İnsan zihni tasavvur edebildiği her şeyi başarabilir. – Clement Stone
 • Evrendeki her şey enerjidir.
 • Bütün güç içinizden gelir ve kontrolünüzdedir. – Robert Collier
 • Yapacağınızı düşünüyorsanız haklısınız, yapamayacağınızı düşünüyorsanız gene haklısınız. – Henry Ford
 • Enerji, dikkatin gittiği yöne akar.
 • Yaşarken kendi evreninizi kendiniz yaratırsınız. Churchill

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

2 Replies to “Çekim Yasası”

 1. Ne guzel bir özet olmuş, uzun zamandır deneyip yaa gerçekten doğru böyle bir yasa var! dediğim sonra arada unuttuğum, zor anlarımda hatırlayıp tekrar denediğim ve yine başarılı olduğuna şahit olduğum, bir çok örneği benim disimdaki kisilerde de gözlediğim bir yasa.. tavsiye olunur kisaca 😃

  1. Benim de farkında olmadan üç dört kez deneyip mucizevi şeylere tanık olduğum ama sonra nedense unuttuğum bir silah. Tekrar pratik etmeye çalışıyorum. 😊

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.