Büyükada’da Gezilecek Yerler-2

Daha önce Büyükada’da gezilecek yerleri yazmıştım. Okumak isteyenler için linki bırakıyorum⇒ Büyükada

Aslında adalar arasında benim gözbebiğim Burgaz ada, hem Büyükada kadar turist istilasına uğramıyor hem de ıssız değil ve gezip görülecek çok keyifli yerleri var.

Adalarda evler  ve doğa çok büyüleyici  olsa da mekanlar vasat ve genel olarak estetikten uzak. Bu yazıda ada ölçütüne göre bir tık daha “kendimi şımartıyorum” hissi veren yerleri yazacağım.

Büyükada Splendid Palace Hotel

Splendid’i bir önceki yazımda da yazmıştım. Büyükada tercihimizin temelinde Splendid’te kalma isteği yatıyor. Tarihi bir otel, nezih, zevkle dekore edilmiş, odalarından denizi görebildiğiniz, martı sesleriyle gözünüzü açabildiğiniz bir yer.

Dezavantajı yok mu? Bence var, koku ve havalandırma sorununu tam çözememişler. Ama yazın gidecekseniz, havuzundan faydalanabilirsiniz.

Açıkbüfe kahvaltısı hem çeşit hem de kalite anlamında doyurucu. Temiz, konumu merkezde, otelin altında yer alan iki mekan da keyifli.

Dolayısıyla Büyükada’da kalınacak yerler arasında gözü kapalı tercih edebileceğiniz bir yer. Ama odaları çok mükemmel değil. Özellikle zemin katı tercih etmeyin derim.(çok fazla fiyat avantajı yoksa) Mümkünse tabii ki ön cepheyi gören odaları tercih edin. Büyülü bir dünyaya uyanabilirsiniz. 🙂

Eskibağ Teras

Bizim kahvaltı için tercih ettiğimiz bir yerdi. Dezavantajı merkeze epey uzak olması. Dönüş kolay; ama gidiş baya hırpalar. 🙂

Gittiğinizde sizi bekleyen şey tepeden harika bir deniz manzarası.(Kalpazankaya’yı andırıyor konum olarak) Mezeleri de epey çeşitli gözüküyordu ve burada günü batırmak muhteşem olabilir. Bu sebeple bir dahakine akşam yemeği için tercih edeceğiz.

“Kahvaltısı nasıl” derseniz, serpme kahvaltı. Kış fiyatı 45TL, yazın değişiklik oluyor mu bilmiyorum. Çeşit bakımından oldukça doyurucu. Klasik kahvaltılıkların dışında, güzel bir peynir tabağı, hellim ızgara, menemen, börek, ev yapımı patates kızartması gibi ara sıcakları da mevcut. Adada tercih edilebilecek kahvaltı mekanlarından birisi.

).push({ google_ad_client: "ca-pub-6457023738627603", enable_page_level_ads: true });
,3200,3199" type="square" columns="2"]

Loc’ada

Akşam yemeği için tercih ettiğimiz bir yerdi. Merkezde kalıyorsanız yaklaşık 20 dakikalık bir yürüyüşü göze almanız gerekli. Burası deniz kenarı bir mekan. Yazın 1’e kadar kahvaltı, 1’den sonra ise şezlonglar atılarak plaj olarak kullanılıyormuş.

Cumartesi akşamları canlı müzik var. Genel programı bilmiyorum; fakat biz 80’ler 90’lar ağırlıklı çalınan bir güne denk geldik. Fasıl tarzını çok sevmediğim için bana bu konsept daha keyifli geldi.

Mezeler standart, ara sıcaklar ise bence kötüydü. Alkol alanlar yaklaşık 120-150TL arasında bir ücret öder.(ana yemek yiyecekler için yorum yapamıyorum. hiçbir zaman mezeli bir mekanda ana yemek yediğimiz olmadı 🙂 )

Merkeze dönüş için tekne hizmetleri de var. 10 kişiye kadar kullanabiliyorsunuz, 2019 itibariyle ücret toplam 100TL.

Choco White

Tatlı için tercih ettiğimiz bir yerdi. Konum olarak zaten Splendid Otel’in altında yer alıyor. Adanın korkunç kalabalığından uzak; ama aynı zamanda da geleni geçeni izleyebileceğiniz, Splendid ile uyumlu şekilde kırmızı beyaz keyifle dekore edilmiş bir yer.

6-7 çeşit tatlısı var, en mantıklısı içerden seçmek. Ama hepsi o kadar güzel gözüküyor ki hangisini seçeceğinize karar veremiyorsunuz. Tekrar yolum düşerse gözü kapalı gidebileceğim yerlerin başında geliyor.

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

Büyükada’da Gezilecek Yerler

 

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.