Aylık Hedefler-Nisan 2019

İşyerinden bir arkadaşım hatırlattı, 1 Nisan Pazartesi’ye denk geliyormuş.:) Siz de benim gibi “eeee yani??” tepkisi verebilirsiniz. 🙂

Ama yeni başlangıçlar yapmayı, kararlar almayı sevenler için ideal kesişimler bunlar. 🙂 Hem yeni bir mevsim, hem yeni bir hafta hem yeni bir ay daha ne olsun?

Ben bu gezegen konularından hiç anlamam. Ama sosyal medyadan “Merkür retrosu bitti” diye paylaşıp durdular. Bu retro her ne ise bitmesi iyiye işaret galiba? Paylaşımlardan bunu anladım 🙂 O yüzden Nisan ile birlikte her şey çok güzel olacak.(Evet!)

Son 5 aydır yaptığım gibi aylık kararlarımı bloga aktaracağım. Kısa kısa başlayalım;

Doğa: Yaş aldığım için mi yoksa akıllandığım için mi bilmiyorum son iki üç yıldır doğa benim için çok daha kıymetli bir hal almaya başladı. Eskiden çiçekleriyle konuşan annemle dalga geçerdim, artık bu sessiz diyaloglara inanıyorum. Bitkiler toprağa köklenmiş, canlı kanlı, sessiz ama gerçek varlıklar ve şifa verici etkileri var.  Evrenle bağlantıları hepimizden fazla. Geçmiş aylardaki kararlarımda eve iki bitki almak vardı. Bir adet kumkuat ağacı(ya da kumkat ya da kamkat her ne ise) bir adet de kaynana dili(kaktüs) aldım. Ama yetmediğini hissediyorum. 🙂 Nisan ayında evi 3-4 adet daha bitkiyle donatacağım. Bir kısmı annemin evinde olan bitkiler, siparişlerimi verdim. 🙂 Bir tane de bambu alacağım.:) Şimdiden bunların coşku ve mutluluğunu hissediyorum.

Deneyim: Nisan’ın benim için ikinci özelliği(havaların güzelleşmesinin dışında) seyahatler. Nisan ayı için 3 adet seyahat planladım. 2019 dileklerini yazarken deneyim, keşif önemliydi. Nisan’da yeni yerler keşfetmek, iletişim kurmak, yeni lezzetler tatmak kısacası bol bol an’da kalıp hayatın getirdiklerinden keyif almak kararlarım arasında.

Minimalizm: Diğer bir konu Minimalizm, geçtiğimiz yıl yazlıkları kaldırırken minimalizm ile ilgili adımlar atmıştım. Sıra geldi kışlıkları kaldırmaya. 🙂 Her ne kadar elesem de hala bütün kış hiç giymediğim ve muhtemelen hiçbir zaman giymeyeceğim ve birilerine verilmesi gereken pek çok kıyafetim var. Hala ıvır zıvırlar ile ilgili elemem gereken pek çok şey var. Telefonda silmem ya da dosyalamam gereken pek çok fotoğraf var. Nisan’da kışlıklar ile bu seremoniye başlayıp Mayıs’ta devam etmeyi düşünüyorum.(hepsini Nisan’da hallederim demek hayal olacak)

Evim: Vakit bulabilir miyim bilmiyorum; ama Nisan’da odam için hayal kurduğum bazı şeyleri tamamlamak istiyorum. Kitaplığımı diğer odaya kaldırıp, yazılarımı yazabileceğim, notlar alabileceğim bir masa almak istiyorum. Odamı kendi mutluluk alanım olarak dizayn edeceğim. Aklımda hayata geçirilmeyi bekleyen bazı basit fikirler var. Onları için adımlar atacağım.

Yazarkarga: İş hayatımın biraz daha dengeye gelmesi ile birlikte blogum ile ilgili daha sıkı çalışacağım bir döneme giriyorum. Kafamda uzun süredir hayata geçirilmeyi bekleyen çok keyifli bir proje var. Onun adımlarını atacağım. Geçmiş yazıları ve görsellerini elden geçirip stil konusu ile uğraşacağım. Kısacası Nisan odaklarımdan birisi yazarkarga.com olacak.

Sağlıklı Yaşam: Nisan hedeflerim: bol su, bol egzersiz ve yoga, eve sağlıklı gıda alışverişleri ve evde yapılan yemekler. -Seyahatlerde ise gittiğim yere özgü şeyleri özgürce yiyeceğim. No diet:) – Bu aralar instagram hesabımdan da(@yazarkarga) bol bol yemekti, bahar çiçekleriydi, seyahatti paylaşabilirim, yapacak bir şey yok. İçimden bu geliyor:)

Mutluluk saçmak: Nisan ayında sevdiğim insanların bir kısmına bazı minik sürprizler, güzellikler yapacağım. Hayatımda oldukları için duyduğum mutluluğu hissettireceğim.

Kararlarımı daha da fazla abartmak istemiyorum. Bu sefer zıvanadan çıkıyor ve uygulayamıyorum. 🙂 Sıradaki yazılarım “to do list”(diğer bir deyişle yapılacaklar listesi) ve Başarılı Ve Mutlu Olmak ile seriye başladığım online eğitimin devam notları…

Aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

6 Replies to “Aylık Hedefler-Nisan 2019”

  1. Yakın bir arkadaşımla konuşur gibi okudum.Çok samimi içten ve ilham verici bir yazıydı.Ben de hemen aylık hedeflerimi hazırlamaya başladım.Bloglamak için sabırsızlanıyorum :)))

    1. Mutluluk veren yorum için teşekkürler. Takipteyim, çok geç kalmayın bloglamak için☺️

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.