Aylık Hedefler-Mayıs 2019

İlkbaharın tam ortasında, ayların en güzelindeyiz. 🙂 Mayıs ayını sevmemdeki en büyük etkenlerden birisi doğum günümün bu aya denk kelmesi. An itibariyle doğum günüme tam 30 gün var, bu ayı kendime adadım.

Bir pencerede Aylık Hedefler-Nisan 2019 yazımı açtım. Hedeflerime ne kadar ulaştığımı gözden geçiriyorum, “bu ay devam edeceğim bir madde var mı” diye bakıyorum. Nisan ayı benim için tırım tırım gezmekle geçti. Bologna, Verona, Salzburg, Hallstatt, Bled, Ljubjana, Tekirdağ gibi yerler gördüklerim arasındaydı.

Bir ay böyle geçerken rutinlerime vakit ayırmakta zorlandım. Yoga ve günlük yazmak gibi alışkanlıklarım sekteye uğradı. Beslenme düzenimde stabil değişiklikler yapamadım. Seyahatlerde “yarın yokmuşcasına” yedim. 🙂 Ama sevdiğim insanların bir kısmına minik sürprizler yapabildim. Doğa ile bol bol haşır neşir oldum. An’ın tadını çıkartabildim.

Mayıs’a gelecek olursak;

Doğa: Bugün evin yakınındaki koruya gittim. 1-2 saat yürüyüş yaptım. Arada toprağa oturdum, arada aşağıya resmini eklediğim ağacımın dalında ayaklarımı uzattım(fotoğraf sonbahardan kalma), kuş seslerini dinledim. Korunun genel kitlesi 60 yaş üzeri amcalar ve teyzelerdi yanlarından geçerken tatlı sohbetlerine, atışmalarına tanık oldum. Selamlaştım. Mis gibi oksijeni içime çektim ve yeni kararlarımı şekillendirdim. Mayıs ayı ne çok sıcak ne soğuk, tam yürüyüşlere çıkılacak ay. Kendime haftada 2 gün koruda yürüyüş hedefi koydum.

Nature
Koşuyolu

Instagram: Bu ay benim için en bomba hedef bu sanırım.:) Facebook, twitter gibi uygulamaları zaten kullanmıyorum. Sosyal medya’da aktif olduğum mecralar instagram(takip etmek isteyenler için @yazarkarga) ve ekşi sözlük. Bu ay instagramda herhangi bir paylaşım yapmayacağım. Bunu da fotoğraf ekleyip duyurdum ki hedefime sadık kalabileyim.

Yoga: Nisan’da yaptığım kaçamaklardan sonra bugün itibariyle yogaya dönüş vakti. Ekstrem bir şey çıkmadığı sürece her gün yoga yapacağım.

Günlük Tutmak: Kasım 2018’de güne 30-40 dakika erken başlayarak 3 sayfa günlük tutma kararı almıştım. O günden bugüne 2 günlük bitirdim. Yeni başladığım 3. günlüğü Mayıs’ta aksatmadan dolduracağım.

Sağlıklı Beslenme: Diyete en sık başlanan aylar Mayıs, Haziranmış. Malum yaz geliyor.:) Beslenme Tarzını Değiştirmek yazısında diyet değil hayat biçimini değiştirmekle ilgili bazı maddeler yazmıştım. Mayıs’ta daha düzenli, renkli(sadece et, karbonhidrat değil yaz meyveleri ve sebzeleri içeren), akşam 7’den sonra yemediğim ve rafine gıdalardan mümkün mertebe uzak kaldığım bir ay hedefliyorum.

BEN: Bu ay öylesine yapmak istemiyorum hiçbir şeyi. Sabah güne başladığımda öylesine hazırlanmamak, o gün için bana en iyi hissetirecek şeyleri giymek. Kendimi şımartacağım bakımlarımı yapmak. Aynaya güzel bakmak, mindfulness anlarını çoğaltmak, “günümü daha iyi değerlendirebilir miydim” sorusuna hayır yanıtı vermek istiyorum. Kendi en iyimi ortaya koyacağım bir ay olacak her anlamda. Bakalım bir ay’da neler değişiyor? Haziran’da yazarım artık. Sevgiler:)

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.