Haftanın Önerileri-3

Fonda: Amelie from Montmartre(soundtrack)-Yann Tiersen

Seyahat

Bu hafta Çarşamba nasıl geldi hiç anlamadım. Son yedi günde günübirlik iş seyahatlerim oldu. -İzmir, Maraş, Antep-

Antep’e birkaç kez seyahat ettim. Kısıtlı bir zamanınız olduğunda tıka basa yemek için programlanıyorsunuz. Güne semsek ve katmer ile başlayıp, fıstıklar, kebaplar, baklavalar ile devam etmek günün bitiminde bolca pişmanlık yaşatan bir konu.:) Antep için önerilerimi aşağıya bırakıyorum;

Antep Gezi Rehberi

Defter

Bu hafta bana ilginç gelen bir öneri ile karşınızdayım.:) Yaklaşan doğum günüm sebebiyle bir arkadaşımdan beni çok mutlu eden bir defter hediye aldım. Outliers akıllı not defteri. (Muadilleri de varmış) Akıllı yazınca dijital defter canlanmasın gözünüzde bildiğimiz defter, fakat QR okuyucu ile yazılar pdf formatına çevrilebiliyor. Ve mikrodalga fırın ile ya da saç kurutma makinasının ısısı yardımı ile deftere tüm yazdıklarınızı silip tekrar başlayabiliyorsunuz. Özel bir kalemi var.

Bir süredir günlük tutuyorum, şu an üçüncü günlüğümdeyim. Günde üç sayfa yazdığım için çok hızlı bir defter tüketimi oluyor. Günlüklerimi sonradan okumayı düşünmüyorum. Evde de yığınla defter istemiyorum.(günlüğü dijitale yazmayı sevmiyorum) Hal böyle olunca sürekli silip tekrar yazabileceğim tek bir defter benim çok işimi görebilir.

Film

Soundtrack’i fona aldım Amelie önermezsem ayıp olur. Okul yıllarında kült filmleri izlemek gibi bir sevdaya tutulmuştum. Guguk Kuşu’ndan V for Vendetta’ya, Schindler’s List’ten Forrest Gump’a tüm filmleri o dönem izleyip tükettim. Hayatta zamanlama çok önemli.:) Bu filmlerin bazılarında ufkum açıldı, bazılarında büyülendim ama bazılarında da kafam o dönem almadığı için sıkıldım,

Amelie de sıkıldığım filmlerden birisiydi. Müzikleri mükemmel olduğu için senelerdir dinliyorum.

Filmi de haftasonu tekrar izledim. Kafa yormuyor. Paris atmosferi, müzikleri ve Fransızca sebebiyle keyif aldım. Çarpıldım diyemem; ama not almaya değen bazı kısımlar oldu. Blogda Amelie için ayrı bir yazı yayınlayacağım.

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.