Aylık Hedefler-Haziran 2019

1 Haziran benim için güzel tarih, doğum günüm 30 Mayıs olduğu için Haziran’ı yeni bir yaş ile karşılıyorum.

Doğum günlerimde genelde instagramda yeni yaş motivasyon postu yayınlarım. Buraya da yazıyorum ki gözümün önünde olsun;

“Kendime stressiz değil; ama stresi iyi yönetebildiğim, kontrol edemeyeceğim şeyler karşısında sakin kalabildiğim, olumsuzluklara değil hayatıma değer katan fikirlere önem verdiğim, risk aldığım, kendime inandığım, sevdiklerimi pamuklara sardığım, yenikliklerle bolca haşır neşir olduğum, yazıyla ilgili hedeflerimi bir bir gerçekleştirdiğim, öğrendiğim, değişmesem de dönüştüğüm, doğada bol bol şifa bulduğum, hayatın minik güzelliklerini fark edebildiğim, kendimi çokça şaşırttığım ve şımarttığım bir yaş diliyorum.” (Geçtiğimiz yıl eğlenceli hedefimde “o dövmeyi yaptır” vardı, bu yıl ise “yogada crow pozunu yapmak var”)

Haziran Hedefleri

Blog

Blog için haftalık iki yazı hedefim var.(Çarşamba ve Pazar) Ama onların dışında en önemli hedefim planladığım bir söyleşi serisini artık hayata geçirmek. İlk röportajımı yaptım. Fakat derlemeye henüz fırsatım olmadı. Muhtemelen bu Pazar ilkini yayınlayacağım. Haziran hedefim sıradaki röportajlardan birini daha yapıp yayınlamak.

Yoga

Haziran’da bir gün bile aksatmadan ister 20 dakika ister 1 saat günlük yoga yapacağım.

İstanbul

İstanbul’da Turist Olmak yazısında yazdıklarımı öyle bir aksattım ki.:) Tam bir epic fail(epic fail için hakkıyla bir Türkçe karşılık bulamadım, başarısızlık örneği diyelim)

Haziran’da en azından Beylerbeyi Sarayı‘nı göreceğim. (ceğim yazarken bile tereddüt ediyorum, görmezsem biri bana hesabını sorsun lütfen:) )

Kitap

Şu an tatildeyim, yanımda iki kitap var, biri “Sanatçının Yolu” diğeri “İş Dünyasında Linkedin İle Networking“. Haziran hedefim öncelikle bu iki kitabı bitirmek.

Kariyer

Şirketimin verdiği keyifli bir networking eğitimine katıldım. Eğitimi bir önceki başlıkta belirttiğim Linkedin kitabının yazarı Ertuğrul Belen veriyordu. Kitabı okuyarak Linkedin uygulamasında gerekli güncellemeleri yapacağım. Not aldığım noktalar olursa yazı da yazarım.

İngilizce

Hedefi net belirleyeceğim, EF online kursta bir seviye atlamak. Bilmediğim kelime ve cümle kalıplarını not alarak çalışmak.

Not: Bu aylık hedefleri belirlemek önümdeki 30-31 güne genel bir persfektif ile bakmamı, motive olmamı sağlıyor. Tavsiye ederim. Yeni bir ay geldiğinde mutluluk seviyem artıyor.

Aylık Hedefler-Mayıs 2019

Instagram: @yazarkarga

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

2 Replies to “Aylık Hedefler-Haziran 2019”

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.