Aylık Hedefler – Ekim 2019

Eylül tantana ile başladı, beklemediğim olaylar ve daha büyük tantanalar devam ederken bitti. Bu sebeple Ekim’i hiç kestiremiyorum.:)

Ama aylık ritüelimi es geçemem, Ekim kararlarımı yazıp motive olacağım;

Minimalizm

Geçtiğimiz sonbahara girerken minimalizm konusunda adımlar atıp bloga da bol bol aktarmıştım. Kışlıkları çıkarma ritüeliyle birlikte tekrar minimalizmi gündemime alıyorum. Hem eylemlerime hem yazılarıma yansıyacaktır.

Yoga-Meditasyon

Eylül ayı ile birlikye yoga uzmanlaşma programına başlamıştım. Ekim yoga pratiğimin eksik olmadığı bir ay olacak. Günlük rutinime meditasyonu katmak istiyorum.(sabahları) 5-10 dakika ile başlayacağım.

Blog

Blog için yazı ve araştırmalarımı da sıklaştıracağım bir ay olacak. Şimdiden iştahım kabarıyor. Aklımda harika konular var. Hem okuyup, izleyip ilham almak hem de bir an önce sizlerle paylaşmak istiyorum. Ekim ayı blogum için verimli bir ay olacak.

Doğa

Ekim ayının isminin ekme-biçmeden geldiği söylenir. Benim için sonbahar bambaşka bir şenlik anlamı taşıyor, doğada bol bol yürüyüşler yapacağım.(haftada 5 gün) Daha önce meşe palamutu ekimi ile ilgili yazmıştım. Bu kez tüm süreci videoya alıp instagram ve blogda yayınlayabilirim. Şu an tohumken ektiğim ilk çam ağacım büyümekte. Ama meşe palamutlarına da aşığım tekrar meşe tohumları ekmek için sabırsızlanıyorum. Bolluk bereket dolu çok güzel bir ay bizi bekler. Evdeki bitkilerim için de annemden birkaç ipucu alacağım, birlikte düzenleyeceğiz. Yeşil daha yeşil bir ev istiyorum.:)

Seyahat

Yazın çok sıcak olduğu için deniz-kum-güneş dışında seyahat sevmiyorum. Ama hiç bilmediğim bir şehirde, bilmediğim sokaklara dalmayı çok özledim. Ekim bu özlemimi de gidereceğim bir ay olacak.

Daha ne olsun? Vakit geçirmeden Ekim planlarınızı yapın derim. Bolluk bereket dolu, üreteceğiniz sanat ile besleneceğiniz, ruhunuzu doyuracağınız bir ay olsun.

Aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. 

One Reply to “Aylık Hedefler – Ekim 2019”

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.