Aylık Hedefler – Haziran 2020

Yeni yaşımın ilk gününden merhaba! Üşenmedim, baktım 2020’de sadece Haziran’ın 1’i Pazartesi gününe denk geliyor. Böylelikle yeni bir hafta, yeni bir ay ve hatta yeni bir mevsimin arifesindeyiz.:) Daha nasıl boyayıp süsleyebilirim ben bu Haziran’ı size?:)

Kararlara geçmeden önce geçtiğimiz günlerde dinlediğim Oprah podcastinden bir kesiti aktarmak isterim;

Büyük hayaller kurun, yürekli dualar edin. İnanmak da endişelenmek de aynı enerjiye sahip. Sabah uyandığınızda “Hiçbir zaman doğru yere gelemeyeceğim, işe gitmek zorundayım. İşi sevmiyorum.” dediğinizde yansıttığınız enerji ile “Bugün için teşekkür ederim. Yetenekli ve yaratıcı olduğum için teşekkür ederim. Doğru insanlarla olduğum için teşekkür ederim” gibi cümlelerle yansıttığınız enerji aynı boyuttadır. Negatiflik saçmak yerine şükran duymayı seç.

İçinde “başarısızım, iyi bir geleceğim yok” gibi şeyler söyleyen bir ses varsa o kanalı değiştir. TV’de kanal değiştirir gibi değiştir!

Haftalık Hedefler

Aylık hedefler biraz denetimsiz kalabiliyor, günlükte de büyük resmi görmek zorlaşıyor. “Haftalık hedef” dediğim şey oturup her Pazar uzun uzun hedeflerimi yazmak değil. O haftanın maksimum 5 önemli gündem maddesini belirlemek. Bu maddeler “her gün yoga yapacağım”dan ziyade hafta bittiğinde tamamlanmış olması gereken sorumluluklar ya da hayat planıma hayallerime katkı sağlayabilecek görev ve atılımları içeriyor. Her Pazar da kontrol edeceğim.

Organize Olmak

Çok net farkındayım ki günümün spontane geçmesini sevmiyorum. Ömrümün çoğu zaten spontane geçti, ikisinin ayrımına varabiliyorum. 🙂

O yüzden güne mutlaka Planlama Ve Organizasyonu Kolaylaştıran 2 Eğlenceli Uygulama yazısında yazdığım 5 minutes journal ve ticktick uygulamaları ile başlayıp yine bu uygulamalar ile bitireceğim. Özellikle tickticki verimli kullanmayı planlıyorum. Diğeri de güne pozitif başlamama katkı sağlayacak.

İngilizce

Uzun süre sonra EF Online üzerinde 11. kuru bitirdim(upper intermediate) ve böylelikle upper intermediate seviyesinin son kuruna geçmiş oldum. Haziran’da hedefim bu seviyeyi bitirip Advance’e geçmek. Sınavda okuma ve dinlemeden 100 alırken, kelime ve grammarden 70 aldım.:) Böylelikle çalışmam gereken alanların farkındayım sanırım.:)

Intermittent Fasting & Yürüyüş

Karantinada kilo alanlar ve verenler var.:) Ben yaklaşık 3 kilo verdim. Ama 3-4 kilo daha verme hedefindeyim.(acelem yok bunun için) Fasting zaten yaşam biçimime çok uyduğu için kilo verme isteğim olmasa da muhtemelen ömür boyu uygularım; ama artık ödem kısmını vs. attığım ve yememden de çok kısmadığım için yürüyüşü eklemeyi planlıyorum. 🙂 Sokağa çıkma yasağı olmazsa Haziran’da kendime izin verdiğim bir iki gün dışında firesiz olarak her gün yürüyeceğim. 10.000 adımı tamamlamayı planlıyorum. Eğer istediğim kiloya gelirsem fasting ile ilgili de fikirlerime ve birkaç çeviriye yer veririm.:)

***

Tüm bunlar dışında Haziran’da içerik üretmekle ilgili tabii ki bazı hedeflerim olacak. Ama sizi de çok fazla detay planlarımla boğmamak adına her hedefi buraya aktarmıyorum genelde.:)

-Duygusal mod açıldı-

Hiç yazmış mıydım, bilmiyorum. Uzun süredir düzenli olarak içerik üretiyorum. Tanımadığım binlerce kişiye ulaştım. Yazarken bile çok tuhaf ve heyecan verici. Hatta ne yalan söyleyeyim bazen ürkütücü. Zaman zaman geri bildirimlerinizi almak, somut olarak hayatımda yer alan şeylerden daha fazla mutluluk verebiliyor. Suya yazmadığımı hissettirdiğiniz için bir kez daha teşekkür etmek isterim.

-Duygusal mod kapandı-

Aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

3 Replies to “Aylık Hedefler – Haziran 2020”

  1. Haftalık hedefler konusunda haklısın..
    ,,Oprah’tan yaptığın alıntı cok güzel aslında ama bende nedenini bilmediğim bir önyargı var şu olumlamalar hakkında. Acayip bir şekilde işe yaramayacakmış inancı var. Ya da saçma geliyor çok spiritüel bir insan değilim ondan herhalde 🙍

    1. Olumlama geniş bir konu.😊 Hayal etmek gibi düşünebiliriz. “Hayal etmediğin bir şeyi gerçekleştiremezsin” diye bir cümle var. Önce düşünür, gözümüzde zihnimizde canlandırır sonra harekete geçip, yol haritaları belirleyip hayatımıza çekeriz. Genel işleyiş böyle. Benim için kilit nokta olumlama yapamıyorsak bile tersini de yapmamak.:) bu bile bir adım. Yani hayaller kurmuyorsan en azından “başarısızım”, “yapamayacağım” da deme. 😊

      1. Aa evet, son cümle güzel evet, uygulamaya çalışacağım, teşekkürler 💕

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.