Aylık Hedefler – Temmuz 2020

Resmi olarak 2020 yılının ikinci yarısına girmiş bulunuyoruz. Umarım ilk yarısını aratmaz.:) Ve Atomik Alışkanlıklar yazısında bahsi geçen soruları kendinize sormanın tam zamanı;

“Son 6 ayda neleri iyi yaptım?” , “Son 6 ayda neleri kötü yaptım?”, “Neler öğrendim?”

Geriye dönüp baktığımda hayat pek çoğumuzun hiç hoşuna gitmeyen sarsıcı planlar yapsa da verdiğim tepkileri ve gösterdiğim çabayı olumlu buluyorum. 2020‘de bir bir yıkılan hayallerime rağmen iç huzurumu korumayı, kontrol edemediğim şeyler konusunda direnmemeyi, yoga ve meditasyon ile birlikte daha fazla haşır neşir olduğum teorik bilgileri başarıyla pratik etmeyi öğrendiğimi düşünüyorum.

Gelelim Temmuz ayına. 🙂

Yazı İçeriği

Spor

Temmuz’da planlarımda bir sapma olmazsa 2 hafta tatil yapacağım. Fakat tatil anlayışım bir inzivadan çıkıp başka bir inzivaya girmek şeklinde gerçekleşecek.:) Haziran’ın son 10 gününde Sabah 5’te Uyananlar Kulübü yazısının da gazıyla alarmımı 1 saat erkene kurup yürüyüş yapmaya başlamıştım. İşe başlamadan önce spotify kahvaltı müziklerini playliste alıp yürüyüş ve ufak ufak koşu yapmak çok hoşuma gitmeye başladı. Tatilde de sürdüreceğim.

Bol bol yürüyüş, yoga, yüzme, koşu, paten gibi sporlarla uğraşmayı planlıyorum. Kilo konusunda bir hedefim yok, almamaya razıyım sanırım.:)

Doğa

Bu süreçte evdeki bitkilerimden uzak kalsam da doğa ile iç içe olacağım. Toprağa basmayı, çimenlerde yoga yapmayı, fırsat bulduğum her akşam yıldızları izlemeyi, güneşin doğuşunu ve batışını defalarca kez izlemeyi, dalgaları dinlemeyi planlıyorum. Doğa ile şifalanacağım.

Kitap

Temmuz’da okuma listem kalabalık. Muhtemelen okuduklarım bloga da yansıyacaktır. Bu ara bitkilerle ilgili kitaplara sardım. Listemde bitkiler ile ilgili 3 kitap var. Aynı zamanda iki üç kişisel gelişim kitabı da aklımda. Bol bol okumayı planlıyorum.

Blog

Öncelikle yakın tarihte ziyaretçi sayım 100.000’i geçti. Hakkında sayfamda “Vakit ayırdığınız için, suya yazmadığımı hatırlattığınız için sonsuz teşekkürler.” yazar. Bir kez daha buradan teşekkür ederim. Çeşitli platformlarda kendi kendime de onlarca şey yazıyorum; ama okunduğunu bildiğin bir yerde yazmak farklı bir his.

Temmuz’da aylık hedeflerimde blog var. Bilmiyorum, hiç websitesi kurup yazılar yazmayı düşündünüz mü? Ama blog yazarı olarak geçirdiğim süreç içerisinde şunu öğrendim ki;

  • Yazma konusunda istekli olmanız,
  • Yazacak niş alanınızın olması,
  • Yazmaya yeteneğinizin olması

blog açmak için çok önemli ve gerekli kriterler olsa da size okunma garantisini vermiyor. Blog yazarlığı için bunlar ne kadar önemliyse işin teknik ve matematik kısmı da bir o kadar önemli.

Ben yazılarımda tekniğe %20 bile önem vermedim. Sadece yazılarımın akıcı olmasına önem verdim. Ve şu an 200’ün üzerinde yazım var. Temmuz hedefim yeni yazılar eklemeye devam ederken geriye dönük bir bakım ve iyileştirme yapmak. Geçmiş yazılarımı akıcılığı bozmadan işin matematiğine uygun hale getirmek. Haziran’ın son haftasında bu konu üzerinde çalışmalara başladım. Teknik bilgimi arttırmaya yönelik kaynakları inceledim. Bazı yazıları tekrar ele almaya başladım. Umarım Temmuz’da bitirebilirim. Bu uzun bir süreç.

Aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.