Hayata Dair Manifesto!

Aşağıdaki satırları dün bir eğitim esnasında dinlediğimde milyonlarca kez okuyup ezberleme isteği duydum. Coşku, güç ve pek çok hissi tetikledi. Ben de yeni bir manifesto bulana kadar Marianne Williamson’a ait bu satırları manifestom haline getirmeye karar verdim. 

en derin korkumuz yetersiz olmamız değildir. en derin korkumuz ölçüsüzce güçlü olmamızdır. bizi en çok korkutan karanlığımız değil ışığımızdır. kendimize “ben kimim ki pırıl pırıl, muhteşem, yetenekli ve olağanüstü olayım” deriz. aslında niye olmayalım?

tanrının çocuğusun. küçük oynaman dünyaya hizmet etmez. başkaları senin yanında kendilerini güvensiz hissetmesin diye büzülmekte hiç aydınlık yoktur. içimizdeki ışığı dışa vurmak için yaratıldık. ve ışığımızı yansıttığımızda başkalarına da farkında olmadan aynısını yapma izni veriyoruz. biz kendi korkularımızdan özgürleştikçe, varlığımız otomatik olarak başkalarını özgürleştirir.

Bazen gerçekten o kadar korkuyoruz ki “iyi” olmaktan, kendimizi takdir etmekten, ışıl ışıl ve eşsiz olmaktan. Ama öyleyiz, her birimiz kendine has, büyük bir enerjiye ve potansiyele sahip bireyleriz. En çok da görünür olmaya, iç sesini duyurmaya ve duymaya çekinenler okumalı bence. 

Bir kez daha yazalım; Ölçüsüzce güçlüyüz. Pırıl pırıl, muhteşem, yetenekli ve olağanüstüyüz.

2 Replies to “Hayata Dair Manifesto!”

  1. Çok güzelmiş… Teşekkürler bizimle de paylaştığın için. Sen güçlü ve pırıl pırıl bir kadınsın ve etrafına ışığını saçtıkça daha da güzelleşiyorsun Yazar Karga. 🍀🌹🐾❤

    1. Canım Özlem’cim ne kadar içten ve tatlısın yine. Ben teşekkür ederim birbirimize ışığımız yansıyor ne kadar güzel. 💙

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.