Priyanka Chopra 11 Hayat Kuralı

Blog sebebiyle motivasyonel konulara yöneldiğim için genelde internette karşıma bu tür içerikler çıkar. Priyanka Chopra, dünya güzeli seçilmiş bir oyuncu, şarkıcı, prodüktör, yazar vs. Bunların hepsini hakkıyla ve tam anlamıyla olabilmek mümkün mü bilmiyorum. 🙂 Bir motivasyon konuşmasına denk geldim, altyazı yoktu ve günün yazısında onu çevireceğim.(mota mot çeviri değil)

Priyanka Chopra Hayat Kuralları

1)Kim olduğunuzu bilin

Biricik ve eşsizsin. Hiç kimse senin gibi değil. süper kusursuz, yüzeysel parçaları kastetmiyorum. Özünden bahsediyorum. Değerlerin, kusurların, inançların neler?  Gerçekte kim olduğunu anladığında benzersiz benliğinizi bulmak için ilk adımı atmış olursunuz ve bu sizin en iyi versiyonunuzdur. Ben gerçekten kimim?

2)Korkusuz OIun

Çoğu zaman kendimize hayal kurma izin vermiyoruz; çünkü değişmekten korkuyoruz, alışılmış olandan uzaklaşmaktan korkuyoruz. Bazen de hayallerimizin gerçekleşmesine izin vermeyecek kadar katıyız. Değişim hayattaki tek sabit şeydir ve yeni bir şey öğrenmek için asla çok yaşlı ya da çok deneyimli değilsin.

3)Yeni fırsatları keşfetmek için asla geç değil

Oyuncuyum, şarkıcıyım, prodüktörüm, yazarım, artistim. Mühendisken tüm bunları nasıl başardım? Seçimler yaptım. Kendim için istediğim şeyleri seçtim. Hayallerinizin uçmasına izin verin. Onlara kanatlar verin. Kim olmak istiyorsanız onu olun. Fırsatları bilin. Fırsatlar komiktir, her zaman karşılaşmayız. Ama karşılaştığınızda fark ediyor musunuz? İşimiz onları tanımaktır. Yoluma fırsatlar çıktığında fark ederim.

4)Tutkularınız konusunda istekli olun, aç olun

Tutkulu olmakta hiçbir yanlış yok. Birine zarar vermedikçe ya da yanlış bir şey yapmadıkça her şeyi isteyebilirsiniz. Küçük bir örnek vereyim, birkaç yıl önce Don 2 isimli bir film çektim. Berlin film festivalinde gösterildi, aynı zamanda LA’den Grammy için çağırıldım. Ekibim önceliklerimi seçmem gerektiğini söyledi. Çılgın zamanlar yaşadım. Berlin’den Londra’ya, Londra’dan Amsterdam’a, Amsterdam’dan Hindistan’a… Ve başardım. Sadece bu örnekte başarmadım. Her şeyi hayal ettim ve sahip oldum.

Priyanka Chopra 11 Hayat Kuralı
Priyanka Chopra 11 Hayat Kuralı

5)Hayallerinizden taviz vermeyin

Başkasının kriterlerine bağlı kalmayın. Birileri size sorumluluklarınızı, kim olmanız gerektiğini söyleyebilir. Kimsenin size kim olduğunuzu ve olabileceğinizi dikte etmesine izin vermeyin. Yapması söylemesinden zor biliyorum; ama hayalleriniz için savaşın. Sizin dışınızda kimse sizin hayalleriniz için savaşmayacak. Benim için doğru olduğunu düşündüğüm şeye uymadıkları için pek çok fırsatı geri çevirdim. Bu yüzden bugün benim yolum sadece benim yolum. Kimseye ait değil. Başarısızlıklarım, başarılarım hepsi benim yolculuğum.

6)Başarız olun ve anka kuşu gibi küllerinizden yeniden doğun

Kesin olan bir şey var, başarısız olacaksınız. Bu böyle, bunu durdurmak için bir çare yok. Önemli olan sonrasında ne yaptığınız. Nereye gittiğinizi tanımlayan budur.  Başarısız olduğumda kendime acırım, acırım, belki biraz ağlarım; ama sonra tekrar hayata dalarım. Başarısızlığı bir kenara itmenin tek yolu budur. İnkar etmek değil, analiz etmek, ondan bir şeyler öğrenmek… Her zaman hatırlayın başarısızlığı tatmadan başarının tadına tamamen varamazsınız.

7)Risk alın

Biraz risk olmadan hayat neye benzer? Canınızı tehlikeye atmanızdan bahsetmiyorum. Gelişim için her zaman bir miktar ön görülebilen, hesaplanan riskler almanız gerektiğine inanırım. Çünkü olasılıklarınızın tamamını gerçekten keşfetmediyseniz, her zaman stabil kalırsınız.

8)Sosyal çevrenize dikkat edin

Ailen, arkadaşların sana ilham olan kişiler. Etrafını doğru insanlarla donat. Neredeyse hepiniz sosyal medya kullanıyorsunuz. Kötü, kaba yorumlar alabilirsiniz. Ne yaptığınızın hiçbir önemi yok bazı insanlar her zaman mutsuz olacak. Her zaman… Onların bir önemi yok. Herkese kendinizi sevdirmeye çalışmayın.

9)Hayatı çok ciddiye almayın

Kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik kendinize ya da duruma gülmeniz. Her gün şükredeceğiniz ve adına hayat denen o komik an’ı bulun. Kendinizi çok ciddiye almayın. Roket yapmıyoruz. Sakinleşin, eğlenin. Sadece içinde bulunduğumuz yolculuğun tadını çıkarın. Ben bunu yapıyorum ve gerçekten o kadar zor değil. Nazik, şefkatli, insan olun. Karşınızdakinin tüm hikayesini bilemezsiniz, yargılamak için acele etmeyin.

10)Yardım Yapın

Her zaman sizden daha kötü durumda insanlar vardır, her zaman. Bu yüzden hep yapabildiğiniz kadar yardım yapın. Sadece bir dünya var ve o bizim. Onu şifalandırmaya ihtiyacımız var. Ve bu bizimle başlar.

11)Nereden geldiğinizi her zaman hatırlayın

Bu sizi tanımlayan şeydir. İyi zamanlarınız, kötü zamanlarınız  sizi siz yapan şeydir. Köklerinizi hiçbir zaman unutmayın. Şu an Priyanka Chopra olabilirim, ama nereden geldiğimi bilmeliyim.

Hizmetler:Profesyonel Koçluk almak ister misiniz?

Aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

Soru ve görüşleriniz için; İletişim sayfasından ya da yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Biraz da siz kar(g)alayın!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.